Czesław Mozil otwiera szkołę uwodzenia

W Świnoujściu trwają zdjęcia na planie komedii "Szkoła uwodzenia Czesława M." w reżyserii Aleksandra Dembskiego. Twórca, wspólnie z Moniką Franczak, jest również autorem scenariusza. W roli głównej występuje Czesław Mozil. Film trafi na ekrany kin w październiku 2016 roku.

"Szkoła uwodzenia Czesława M." to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

Film Aleksandra Dembskiego jest ciepłą i optymistyczną historią o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi.  To komedia o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów z oryginalną ścieżką dźwiękową. W roli głównej zobaczymy Czesława Mozila. Reżyser i scenarzysta filmu, Aleksander Dembski, tak opowiada o tym, jak doszło do współpracy z muzykiem. - Rok temu, pracując nad scenariuszem, zastanawiałem się, kto byłby odpowiedni do roli awanturnika, pijaka i kobieciarza, którego na dodatek wszyscy kochają. Ktoś wtedy zadzwonił do mnie i mówi: „Widziałeś? Mozil mówił na Pudelku, że chciałby kiedyś zagrać w filmie”. Wtedy mnie olśniło. Nie znaliśmy się, ale zdobyłem do niego kontakt i zadzwoniłem. Czesław oczywiście nie odebrał nieznajomego numeru. Gdy już straciłem nadzieję, przyszedł sms: „Kto dzwoni?”. Odpowiedziałem: „Aleksander Dembski, reżyser. Robię film o kobietach i alkoholu, chciałby cię zatrudnić”. Spotkaliśmy się. I tak się zaczęło - opisuje Dembski.

Czesław Mozil, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista, znany jest szerokiej publiczności jako lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Jego album "Debiut" został dwukrotnie wyróżniony platynową płytą. Urodzony w Polsce i wychowany w Danii absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej to nie tylko osobowość artystyczna, ale i telewizyjna. W 2011 roku został jurorem w popularnym programie talent show "X Factor". Rolą tytułową w "Szkole uwodzenia Czesława M." debiutuje jako aktor pierwszoplanowy.

Aleksander Dembski za filmy "Basia z Podlasia" i "Kocham Cię jak Irlandię" został nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty oraz Krakowskim Festiwalu Filmowym. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 19 kwietnia w Warszawie. Za produkcję odpowiadają Agora S.A. oraz Match&Spark. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.05.16, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Szkoła uwodzenia Czesława M., Aleksander Dembski
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Archive
2
Gorillaz
3
Avatar
4
Balu Brigada
5
Megadeth
6
Karnivool
7
Robbie Williams
8
Robert Plant
9
Dropkick Murphys
10
Bob Dylan
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Maggie Gyllenhaal
3
Jan Komasa
4
Joachim Trier
5
Gan Bi
6
Łukasz Palkowski
7
Eva Libertad
8
Michel Franco
9
Paolo Sorrentino
10
Margherita Ferri
1
Natasha Preston
2
Gabriela Gargaś
3
Sarah Pekkanen
4
Alek Rogoziński
5
Sarah Wynn-Williams
6
Sebastian Fitzek
7
Anthony Horowitz
8
J.D. Kirk
9
Marcel Moss
10
Lucinda Berry
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia