Actus Humanus. Festiwal muzyki dawnej

7 grudnia w Gdańsku rozpoczyna się 5. edycja festiwalu Actus Humanus, podczas której po raz kolejny zabrzmią arcydzieła muzyki dawnej, wykonane przez czołowych artystów z całego świata.

Actus Humanus to wydarzenie, które zainteresuje każdego miłośnika muzyki dawnej. Program jest nieustannie rozbudowywany, dlatego festiwal coraz mocniej wpisuje się w obraz Gdańska i staje się punktem, który przyciąga uwagę miłośników z całego świata. O rozwój przedsięwzięcia troszczy się dyrektor artystyczny – Filip Berkowicz.

Filip Berkowicz to muzykolog, manager, promotor i producent. Wielokrotnie występował w roli dyrektora artystycznego cenionych przez światową krytykę festiwali muzycznych: Actus Humanus, Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Goodfest oraz cyklu Opera Rara. Każdy z firmowanych jego nazwiskiem festiwali ma wyraźnie określony profil. Ponadto jest producentem albumów polskich muzyków dla prestiżowych wytwórni Nonesuch i Decca oraz kuratorem spektakularnych wydarzeń muzycznych (m.in. Penderecki // Aphex Twin, Penderecki // Greenwood) prezentowanych w Polsce (m.in. Europejski Kongres Kultury, Open’er Festival) i za granicą. Ukończył z wyróżnieniem studia w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2002–2004 pracował w Polskim Wydawnictwie Muzycznym i oficynie wydawniczej Musica Iagellonica. Następnie w latach 2004–2007 związany był z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz Urzędem Miasta Krakowa, gdzie pełnił funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury (2007–2010) oraz Doradcy Prezydenta Miasta Krakowa (2011). Za swoją pracę naukową otrzymał Nagrodę im. Hieronima Feichta przyznawaną przez Związek Kompozytorów Polskich. Jest autorem kilkudziesięciu haseł do Encyklopedii muzycznej PWM, artykułów muzykologicznych oraz publikacji popularnonaukowych. Wielokrotnie nominowany był do prestiżowych nagród, m.in. MocArty RMF Classic w kategorii Człowiek Roku 2011, Gwarancje Kultury TVP i Niptel. W 2013 roku został sklasyfikowany przez tygodnik Polityka na 8. miejscu w rankingu 20 najbardziej wpływowych osobistości polskiej kultury.

Program festiwalu:

7 grudnia, kościół św. Jana
Bach – Vivaldi | Sinfonie e concerti

    Giuliano Carmignola
    Accademia Bizantina
    Ottavio Dantone

8 grudnia , Dwór Artusa
Charoentier | Les Noël Français

    Les Talens lyriques
    Christophe Rousset

9 grudnia, Dwór Artusa
Bach | Kantaten (Weimar–Leipzig)

    Le banquet Céleste
    Damien Guillon

10 grudnia, kościół św. Jakuba

Hanelle | Cypriot Christmas Vespers

    Graindelavoix
    Björn Schmelzer

11 grudnia, Dwór Artusa

Biber – Telemann – Pez – Vivaldi – Locatelli – Corelli | Barocke Weihnacht!

    Akademie für Alte Musik Berlin

12 grudnia, Dwór Artusa

Monteverdi | Madrigali I (Cremona)

    Les Arts Florissants
    Paul Agnew

13 grudnia, Kościół św. Jana

Hasse – Vinci– Leo – Porpora – Pergolesi | Arias for Caffarelli

    Franco Fagioli
    Il Pomo d’Oro
    Riccardo Minasi

Actus Humanus 2015
Od 7 do 13 grudnia 2015 roku
Organizator: Event-factory
Gdańsk

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.12.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Actus Humanus 2015, Gdańsk
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
William Kent Krueger
2
T. M. Logan
3
Marcin Szymański
4
Lisa See
5
Jo Nesbo
6
Max Kidruk
7
Anna Sólyom
8
Jojo Moyes
9
Maria Gąsienica-Zawadzka
10
Ludwik Lunar
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia