29 listopada o godz. 19:00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii odbędzie się koncert „Furie d’amore” inaugurujący cykl „Barok w Teatrze Królewskim” organizowany przez Warszawską Operę Kameralną we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie.
Podczas koncertu "Furie d’amore" wystąpią znakomici soliści Warszawskiej Opery Kameralnej: Marta Boberska (sopran), Anna Radziejewska (mezzosopran), Jan Jakub Monowid (alt) i Artur Janda (bas). Będzie im towarzyszył zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, pod kierownictwem muzycznym Lilianny Stawarz.
Artyści wykonają arie i duety z dzieł Georga Friedricha Haendla, jednego z najwybitniejszych kompozytorów późnego baroku, twórcy licznych gatunków muzycznych. Będą to utwory z kilku wybranych oper opiewające miłość w różnych odcieniach. - Można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby Haendel żył w dzisiejszych czasach, byłby wziętym psychoanalitykiem, uzdrowicielem i znawcą duszy ludzkiej - podkreślają organizatorzy koncertu, dodając, że będzie on "dużą dawką piękna i emocji".
źródło: organizatorzy
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |