Future Shorts: Magic Paris w KINO.LABie
Program „Magic Paris” to siedem francuskich krótkich metraży nagradzanych na licznych międzynarodowych festiwalach. Filmy to opowieści o magii miasta, poszukujące odpowiedzi na pytanie, ile jest prawdy w micie Paryża jako miasta zakochanych i najróżniejszych odcieni miłości. Francuskie filmy pokazują jednak, że rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana niż w prostym stwierdzeniu, że Paryż to miasto romansów i miłości.
 
W programie znalazły się m.in. nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie w 2006 roku film Guillaume Martineza „Gratte – papier”, opowiadający na pozór prostą historię spotkania w paryskim metrze, a także „Un Regard” Alexa Melleta, którego bohaterowie poznają się w równie błahej z pozoru scenerii miejskiego basenu.
 
UN REGARD / AT FIRST SIGHT
reż. Alex Mallet, 12'
Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ale pomiędzy historią miłosną z wyobraźni a rzeczywistością jest przepaść wielkości oceanu, a przynajmniej basenu.
Film nagrodzony Brązowym Niedźwiedziem na Nations Festival 2007 (Ebensee, Austria).
 
COMME UN AIR / LOVE IS IN THE AIR
reż. Yohann Gloaguen, 9'
Paryż jako miasto, w którym romans wisi w powietrzu i porusza się z prędkością światła – i nikt nie będzie w stanie się mu oprzeć.
Nagroda Prix UIP Drama (dla Europejskiego Filmu Krótkometrażowego) na Drama Short Film Festival 2006.
 
LES WILLIAMS / WILLIAMS
reż. Alban Mench, 14'
Film to czternastominutowy dowód na to, że nigdy nie wiadomo, na jakie niebezpieczeństwa można natknąć się na weselu najlepszego przyjaciela.
 
MAGIC PARIS
reż. Alice Wincour, 20'
Historia Amerykanki, która przyjeżdża na weekend do Paryża, by się zrelaksować i odpocząć od monotonnej codzienności. Poddając się magii miasta przekonuje się, że miłość w Paryżu dosięga szczególnie niespodziewanie.
Nagroda dla Najlepszej Aktorki i za Najlepszą Reżyserię na Cabourg Romantic Film Festival 2007.
 
RACHEL
reż. Frederic Mermoud, 15'
Romantyczne i wyluzowane młode dziewczyny zwykle są gotowe na wszystko, ale do końca nie wiadomo, z jakich względów decydują się na rozmaite ekscesy.
Nagroda za Najlepszy Scenariusz na Almera International Short Film Festival 2007.
 
LE PETIT MARTIN / LITTLE MARTIN
reż. Violaine Bellet, 14'
Kolorowa magia świątecznego targu to nieodłączna część paryskiego życia – nietrudno ulec magii takiego miejsca, nieświadomie zmieniając się w dziecko i marzyciela.
Nagroda Specjalna Jury Międzynarodowego na Sao Paulo International Film Festival 2007.
 
GRATTE – PAPIER / PENPUSHER
reż. Guillaume Martinez, 8'
Wydawałoby się, że to początek zwyczajnego dnia w paryskim metrze: młody i przystojny pasażer czyta książkę. Tuż obok siada dziewczyna – również z książką.
Srebrny Niedźwiedź dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Berlin International Film Festival 2006.
 
Bilety:
10 zł (ulgowe) i 12 zł (normalne).
Rezerwacje biletów prowadzi kasa CSW, kontakt: info@csw.art.pl lub w. 135.
 
Szczegółowy program: www.kinolab.art.pl/
 
Dodaj artykuł do:
(dodano 09.10.10, autor: kino.lab)
Dział film
Tagi: KINO.LAB, paris, Magic Paris
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Mara Tamkovich
2
Korek Bojanowski
3
Céline Sallette
4
Michel Hazanavicius
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Lorcan Finnegan
8
James Hawes
9
Jake Schreier
10
Jonás Trueba
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia