Młode, ambitne kino jak co roku przeżyje swój renesans 25–29 listopada 2015 r. w warszawskiej Kinotece. 14. edycja jednego z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce, to gratka dla pasjonata nie tylko kinematografii, ale też sztuki i kultury w ogólnym ujęciu. Poznamy realizacje zarówno twórców profesjonalnych, jak i studentów czy amatorów, nagrodzone na festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Londynie, Toronto czy Locarno.
W tegorocznej odsłonie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt polskich i zagranicznych filmów fabularnych i animacji. Swoje produkcje twórcy przedstawią nie tylko publiczności, ale poddadzą się ocenie jury, w skład którego w tym roku wejdą m.in. producent, reżyser i scenarzysta Janusz Zaorski, scenarzysta i reżyser Magnus von Horn oraz jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich Chris Niedenthal. Będziemy mieli także okazję uczestniczyć w pokazach filmowych oraz wręczeniu Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego, przyznawanych przez OFFową Akademię Filmową najlepszym artystom i filmom ubiegłego roku.
Modnym akcentem CINEMAFORUM będzie cieszący się ogromnym zainteresowaniem przegląd filmów modowych – Fashion Film. W tej sekcji po raz kolejny zostaną zaprezentowane etiudy filmowe, reklamy a także teledyski, traktujące modę jako idealne medium, które potrafi łączyć wysublimowany artyzm, surrealistyczną estetykę z komentarzem społecznym.
Także społecznie istotny element jakim jest konsumpcja, znajdzie swoje miejsce
w programie festiwalu. W sekcji filmów kulinarnych apetyczne potrawy i barwne kompozycje składników, zapewnią nam sensualny odbiór krótkich, kilkuminutowych form filmowych.
Festiwal nie skupia się jedynie na filmowym przekazie wizualnym, jest to także okazja do poznania kina i jego składników od kuchni. Zaprosimy publiczność do uczestnictwa w warsztatach filmowych i fotograficznych, realizowanych przez doświadczonych wykładowców przy użyciu profesjonalnej i nowoczesnej technologii. Podczas polsko–niemieckiego projektu „Fokus na Pałac”, studenci postarają się uchwycić i na nowo odkryć Pałac Kultury i Nauki, natomiast w ramach warsztatów filmowych „Masterclass” tworzyć będą krótkie formy filmowe.
Młode kino, ze swą nieuchwytną definicją niezależności, zabierze nas pod koniec listopada do świata, który próbują zrozumieć i opisać autorzy, świadomie podejmujący ważne dla nich tematy.
http://cinemaforum.pl/ | www.facebook.com/cinemaforumfestival
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |