Stara Rzeka wyda "Zamknęły się oczy ziemi"

"Zamknęły się oczy ziemi", drugi i jednocześnie ostatni album Starej Rzeki, ukaże się 23 października 2015 roku za sprawą Instant Classic. 20 października w "Narodowym Instytucie Audiowizualnym" w Warszawie odbędzie się koncert premierowy promujący to wydawnictwo.

Album ukaże się na CD w formie dwupłytowego wydawnictwa. W planach jest również wersja winylowa, która powinna trafić do sprzedaży jeszcze w 2015 roku. Materiał został w całości nagrany przez Jakuba Ziołka, za oprawę graficzną ponownie odpowiada Agnieszka Zwara. Gościnnie udzielają się Radek Dziubek oraz Wojciech Jachna.

Jakub Ziołek komentuje: "Niektóre utwory na nowy album powstały jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty. Zgromadziłem sporo materiału przez te dwa lata, ale nie potrafiłem się zebrać, aby wszystko sprawnie nagrać w jednym terminie. Album leżał rozgrzebany przez ponad rok, gdyż bardziej się poświęciłem innym zespołom.

Nie ma tu jakieś rewolucji stylistycznej, jak w przypadku dwóch albumów Alamedy. Wciąż dużo w muzyce Starej Rzeki smętów, długich dźwięków, trzasków i przesterów. Na pewno chciałem nagrać kilka nowych utworów, które byłyby bardziej czytelne, bardziej bezpośrednie i minimalistyczne, mniej polegające na pogłosach. I bardziej osobiste - trochę o miłości, o samotności, o spokoju, o chaosie, o śmierci, o szczęściu. Jeśli jest jakaś idea, która je spaja, to jest ona zawarta w cytacie z 'Fiaska' Lema. Śmiałe i odważne piękno powstaje tam, gdzie niczym nie rządzi żaden interes. Prosta, zwięzła i wspaniała myśl.

Koniec Starej Rzeki nie oznacza zaprzestania aktywności koncertowej pod tą nazwą. Planuję dalej koncertować solo jako Stara Rzeka, przynajmniej dopóki nie urodzi mi się w głowie nowa formuła dla mojej solowej działalności".

Lista utworów:

1. Nie zbliżaj się do ognia
2. W sierpniową noc
3. Małe świerki
4. Czarna woda
5. BHMTH (czyli historia z wujkiem Albertem)
6. Melodia
7. Stara Rzeka
8. Mapa
9. Ogniste kazania B.B.
10. W szopie gdzie były oczy
11. Mitylena

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.10.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Stara Rzeka, Zamknęły się oczy ziemi
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Eunike Tanzil
2
Bioscope
3
Dropkick Murphys
4
Robert Plant
5
Orbit Culture
6
White Lies
7
David Gilmour
8
OMD
9
Paradise Lost
10
Twenty One Pilots
1
Agnieszka Holland
2
Paweł Podolski
3
Michał Kwieciński
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
9
Solange Cicurel
10
Genki Kawamura
1
Dennis Burmeister, Sascha Lange
2
Aneta Jadowska
3
Bret Easton Ellis
4
Leszek Herman
5
Marek Krajewski
6
Marcin Świątkowski
7
Ryszard Ćwirlej
8
Abraham Verghese
9
Rebecca Yarros
10
David Brooks
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia