Koncert muzyki Zygmunta Koniecznego w MPW

27 października 2015 roku o godz.20.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się niezwykły, pokoleniowy koncert muzyki Zygmunta Koniecznego pt: "Jeśli miłość jest prawdą to ciała nie widać"/ks. Jan Twardowski/ To swoisty ,muzyczny portret Kompozytora.

Muzyka Zygmunta Koniecznego będzie przełożona na brzmienia violi da gamba, harf dużych, harf celtyckich, duduka , fortepianów, głosów chórów i solistów. Wykonane będą napisane w okresie od 2011 do 2014 roku przez Zygmunta Koniecznego utwory instrumentalne - współczesne rozpisane na dawne instrumenty - viole da gamba. Twórca przybliżyć chce publiczności, żyjącej na co dzień w pośpiechu, w świecie pełnym hałasu, walory ciepłego, cichego i subtelnego brzmienia dawnego instrumentu, jakim jest viola da gamba. W koncercie usłyszymy także wybrane utwory z muzyki filmowej ("Jańcio Wodnik", "Pornografia", "Jasminum", "Prymas Tysiąclecia") i teatralnej ("Wyspiański", "Kontrapunkt", "Sztukmistrz z Lublina", "Brat Naszego Boga", "Szopka Krakowska") Zygmunta Koniecznego zaaranżowane na brzmienia harf, gamb, duduka, fortepianów i głosów powstałe w latach 1959 - 2014. Zaprezentowane będą także nowe aranżacje słynnych pieśni wykonywanych w latach 60 dwudziestego wieku i rozsławionych przez Ewę Demarczyk i Annę Szałapak z krakowskiej Piwnicy pod Baranami - pieśni do wierszy poetów polskich: Stanisława Wyspiańskiego, Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Księdza Jana Twardowskiego, Agnieszki Osieckiej, Mirona Białoszewskiego, Bolesława Leśmiana, Andrzeja Dobrzańskiego i Kazimierza Przerwy Tetmajera, Tadeusza Śliwiaka.

W koncercie weźmie udział kompozytor jako kierownik muzyczny projektu i wykonawca.

Bezpłatne bilety do odbioru w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego od 16 października 2015 roku w godzinach pracy kasy. Ilośc miejsc ograniczona. Informacje szczegółowe o projekcie na stronie www.fundacjaens.org.pl.

Organizatorem Jest Fundacja ENS NA RZECZ KULTURY i Dziedzictwa Narodowego i PIWNICA POETYCKA dzięki wsparciu NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W PROGRAMIE KULTUERA DOSTĘPNA- Kultura Interwencje

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.10.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Koncert muzyki Zygmunta Koniecznego w MPW
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dance Gavin Dance
2
Bioscope
3
Raphaela Gromes
4
Eunike Tanzil
5
Between The Buried And Me
6
King Princess
7
Hauser
8
KSU Akustycznie
9
Matteo Bocelli
10
Tom Odell
1
Anthony D'Ambrosio
2
Francis Lawrence
3
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
4
Kogonada
5
Felipe Vargas
6
Kate Woods
7
Ari Aster
8
Johannes Schmid
9
Darren Aronofsky
10
Robert Wichrowski
1
Anna Rybakiewicz
2
Gabriela Pawlina
3
Przemysław Kowalewski
4
Daniel Hurst
5
Octavia E. Butler
6
Weronika Wierzchowska
7
Wioletta Sawicka
8
Edyta Świętek
9
Bernadetta Janusz
10
Marcin Margielewski
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia