Zespół KABANOS rusza w trasę promującą swoją najnowszy płytę "Balonowy Album". Trasa nie ominie także Zielonej Góry, gdzie KABANOS zagra z zespołem Woda Ski Bla. Koncert odbędzie się w niedzielę 11 października 2015 o godz.19.00 w zielonogórskim klubie "4 Róże dla Lucienne".
KABANOS
Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo, dla suchej, cienkiej, pomarszczonej kiełbasy bariery nie istnieją, ich niesamowity progres jest ewenementem na skalę światową. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.Piąta płyta Kabanosa, „Balonowy Album” to esencja cienkiej kiełbasy na jednym krążku. Następca „Dramatu Współczesnego” to bardziej powrót do klimatów „Flaków” i „Kiełbi” aniżeli kontynuacja mrocznego i progresywnego mięsa. Wśród gości na płycie pojawił się Piotr „Makak” Szarłacki, osobistość z Antyradia, związana z Kabanosem od roku 2000 dzięki Radiostacji, a także Zacier, artysta, który z zespołem koncertował na pierwszej wielkiej trasie „Wódka i Zakąska Tour 2010”. Zenek zaczął pisać płytę po występie grupy na 20 Przystanku Woodstock, gdzie Kabanos zagrał niemal 3-godzinny koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny. Utwór „Mamo, jest mi tu dobrze” nawiązuje do przeżyć związanych z tym festiwalem. Album był aranżowany w ciężkich, dramatycznych warunkach, gdzie cały zespół pracował w pocie czoła w tygodniu, między licznymi koncertami promującymi „Dramat Współczesny”. Na płycie znajdziecie bardzo szczere i bardzo osobiste teksty Zenka, podane w tradycyjnej flakowo-kiełbiowo-luźnej konwencji.
skład podstawowy:
mgr Zenek Kupatasa - wokal
Mirek Łopata - gitara solowa
mgr Lodzia Pindol - gitara rytmiczna
mgr Ildefons Walikogut - bas
Witalis Witasroka - Bam Bam
Woda Ski Bla
Koniunkcja Merkurego, dwóch bananów i psa w rajtuzach po kostki zmusza nas do następującej inicjatywy. Po pierwsze obiecywać codziennie pomimo próśb o reklamacje, deklamować, proklamować oraz rekreować, (oczywiście w miarę możliwości), a na dodatek wręcz afirmować (tu wskażę na przykład niebo niebieskie nad kreską, przystrojony na naszą cześć firmament ) pewną właściwość naszego bytu, czy buty tu - na naszym szympansim łez padołku, z łezką w oku. Otóż prać w niczego nie wart przecież nihilizm, z braku innych możliwości występujemy tu przed szereg, zdobywamy się na krok w bok, żeby zadać wam w porę zespół, który się nigdy nie zepsół - zespół zespoł wspólnie zespolony we wspaniałych koniunkturach. Nadajemy do Was, którzy nas słuchacie - to jest WODA SKI BLA, równie dobrze można by było się nazywać Ramzes albo Waltornia, ale kto dziś słucha waltorni. Paramap.
https://www.facebook.com/wodaskibla
KABANOS + Woda Ski Bla
miejsce:
"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
data:
11.10.2015 (niedziela) godz.19.00
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |