Warszawska premiera teasera "Baby Bump" przed MFF w Wenecji

31 sierpnia w warszawskiej klubogalerii Pies Czy Suka odbędzie się premiera oficjalnego teasera "Baby Bump" w reżyserii Kuby Czekaja. Film będzie miał swoją premierą na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

11-letni Mickey House właśnie przestał być dzieckiem. Nie wie kim jest, nie ma przyjaciół, nie rozumie swojej matki. Nie lubi tego, co się dzieje z jego ciałem. Rzeczywistość i wyobraźnia mieszają się. Zdarzenia w domu i w szkole urastają do rangi sytuacji ostatecznych. Mickey musi znaleźć w sobie siłę, żeby skończyć to, co się zaczęło. Gdzie zaprowadzi go spotkanie z własnym, dojrzewającym ciałem? Dorastanie nie jest dla dzieci.

Chciałem stworzyć film nierealistyczny, w konwencji komiksu o fizycznym dorastaniu – zmieniającym się ciele, które rośnie i przemienia się w potwora. Historia skupia się na cielesności 11-latka i frustracjach, jakich jest przyczyną – chłopiec nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt tego, że jego transformacja już się rozpoczęła. Ucieka w świat swoich fantazji – okrutną baśń, w której jego kontakty z rówieśnikami i niepotrafiącą zaakceptować zmieniającego się syna matką – urastają do rangi ostatecznych. Baby Bump to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu – nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie naprawdę nie jest dla dzieci.

    Kuba Czekaj

Kuba Czekaj – urodzony w 1984 roku we Wrocławiu. Absolwent reżyserii, absolutorium uzyskał na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2010) oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2011). Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009, 2011). Uhonorowany został „Talentem Trójki” – wyróżnieniem przyznawanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, zdobył również nagrodę kulturalną Gazety Wyborczej „Warto” oraz „Gwarancji Kultur”’ – dorocznych nagród TVP Kultura. Laureat drugiej edycji Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla aktywnych studentów i doktorantów. Finalista programu Biennale Collage-Cinema, prestiżowych warsztatów filmowych odbywających się w ramach weneckiego Biennale. Twórca aktualnie pracuje nad filmowym dyptykiem – dwoma filmami fabularnymi: Królewicz Olch (premiera wiosną 2016) oraz Baby Bump (premiera na 72. Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu tego roku).

Przed premierą Baby Bump w Wenecji. Spotkanie z reżyserem Kubą Czekajem i pierwszy pokaz teasera filmu
31 sierpnia 2015 roku
Pies Czy Suka
Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.08.2015, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Warszawska premiera teasera, Baby Bump
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Bring Me The Horizon
3
The Rolling Stones
4
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
5
Tarja
6
Muse
7
Sienna Spiro
8
Suki Waterhouse
9
The Pretty Reckless
10
Evanescence
1
Sébastien Vaniček
2
Yann Gozlan
3
Sang-il Lee
4
Gabriele Muccino
5
Olivia Wilde
6
Christopher Nolan
7
Quentin Dupieux
8
Steven Spielberg
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia