Kazik Staszewski i Kwartet ProForma nagrywają nowy krążek!

Kazik Staszewski wraz z Kwartetem ProForma nagrywa nową płytę w SP STUDIO. Wydawnictwo CD ukaże się na wiosnę 2015 roku, a jesienią premierę będzie miało DVD zawierające zapis koncertu Kazika i Kwartetu ProForma, który odbył się 13 września 2014 roku, w warszawskim Teatrze WarSawy.

Pięcioosobowy kwartet, jedyny taki w Polsce, a może i na świecie, aktualnie koncentruje się na własnych piosenkach. Nie zapominajmy jednak, iż zespół skupiał się także na opracowaniu utworów Jacka Kaczmarskiego oraz Stanisława Staszewskiego.

Kapela wykonuje również kawałki Georgesa Brassensa oraz Nicka Cave'a i Toma Waitsa, które autorsko tłumaczy Przemek Lembicz.

Kwartet charakteryzuje się bogatymi aranżacjami, w których królują podstawowe instrumenty, ale i kontrabas, akordeon i mandolina. W działalności autorskiej kapela tworzy muzykę do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.

W swojej 13-letniej działalności zespół wystąpił ponad 600 razy, w całej Polsce, ale i za granicą, m.in. w Niemczech i na Ukrainie.  Koncertował między innymi u boku takich gwiazd jak Bob Geldof, Kazik Staszewski, Renata Przemyk, Przemysław Gintrowski, Jacek Bończyk, Kuba Sienkiewicz, Dra Yry, Mirosław Czyżykiewicz, Grzegorz Tomczak, czy też obok Zespołu Reprezentacyjnego.

W marcu 2012 roku, zespół zaprosił do współpracy Kazika Staszewskiego - wokalistkę Kultu. Początkowo wszyscy skupili się na wspólnym wykonaniu kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego, podczas jednego z koncertów. Współpraca ta zaowocowała pojawieniem się pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

Skład zespołu

Kazik Staszewski – śpiew
Przemysław Lembicz –gitara, śpiew
Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.01.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Kazik Staszewski, Kwartet ProForma, nowy krążek
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia