Formacja Bloodstained, grająca mieszankę metalu i hardcore, powróciła ze swoim drugim longplay'em studyjnym, zatytułowanym "Headless Kingdom". Następca "Saligia" ukazał się 12 grudnia 2014 roku nakładem FWH Records.
Na tydzień przed premierą wydania fizycznego, zespół udostępnił całą zawartość "Headless Kingdom" do odsłuchu.
Na "Headless Kingdom" trafiło dziesięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "Metal Sound Studio". Za miksy i mastering odpowiada Wojciech "Poland" Cenajek. Na płycie gościnnie swoich wokali użyczyli Clement Hanvic z L'Esprit Du Clan oraz Krzysztof Sikorski. W utworze "40%" solówkę gitarową zagrał Karol Wittershejm z Last Dayz.
23 stycznia 2015 roku we wrocławskim klubie "Ciemna Strona Miasta" odbędzie się release party "Headless Kingdom". Oprócz Bloodstained na scenie zaprezentują się zespoły Sophie Scholl, Peacemaker i Sabretooth.
23.01 - Wrocław, "Ciemna Strona Miasta"
Start: 20:00
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |