Na krążku „Czarodzieje Uśmiechu” znalazło się dziewięć przebojów z repertuaru Majki Jeżowskiej w nowych, autorskich aranżacjach, m.in. „Ulica Śnieżynkowa” i „Swingująca zima”.
W tym roku działalność wokalistki na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi wsparli tacy artyści, jak Olga Bończyk, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, i Andrzej Krzywy, którzy zaśpiewali w duetach z dziećmi.
– To jest rzecz, która zajmuje mi 6 miesięcy każdego roku, ale z której jestem bardzo dumna, bo to jest moje kochane dziecko. „Czarodzieje uśmiechu” mogą wyczarować uśmiech na twarzy dziecka, a także każdego, kto kupi tę płytę, bo tu są fantastyczne nowe aranżacje i fantastyczne głosy polskie – mówi Majka Jeżowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
W tym roku akcję Majki Jeżowskiej postanowili wesprzeć: Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Olga Bończyk, Hania Stach, Urszula, Andrzej Krzywy, i Damian Ukeje. Każdy z wokalistów wybrał jeden utwór z repertuaru Majki Jeżowskiej i wykonał go we własnej aranżacji. Wszyscy wokaliści zaśpiewali wybrane piosenki w duecie z dziećmi, laureatami organizowanego od dziewięciu lat Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia”. Na płycie znalazło się dziewięć zimowych i świątecznych utworów m.in. „Swingująca zima”, „Ulica Śnieżynkowa”, „Kochany Panie Mikołaju”, „Chcę z tobą spędzić święta”.
– Zawsze nagrywamy hymn, który napisałam razem z Jackiem Cyganem „Otwórzmy serca na słabszy świat”, w tym roku brzmi świątecznie, to naprawdę po amerykańsku zrobiona płyta. Jestem zachwycona. „Chcę z tobą spędzić święta” to z kolei piosenka, którą nagrałam z De Mono kilka lat temu i to jest taki świąteczny przebój, który znajdziecie państwo na wszystkich składankach. Niby się go nie słyszało, ale się okazuje, że jest jedną z najpiękniejszych piosenek, jaka ostatnio się pokazała w Polsce na temat świąt – mówi Majka Jeżowska.
Płytę „Czarodzieje uśmiechu 4” będzie można kupić wyłącznie w restauracjach McDonald’s w dniach 11-31 grudnia. Jej cena wynosi 8,90 zł. Całkowity dochód z jej sprzedaży wspomoże realizowany przez Fundację Ronalda McDonalda ogólnopolski program „NIE nowotworom u dzieci”. Jesienią tego roku fundacja, w radzie której od lat zasiada Majka Jeżowska, rozpoczęła budowę pierwszego w Polsce Domu Rodzinnego, czyli hotelu dla rodzin małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Pierwszy krążek z serii „Czarodzieje uśmiechu” ukazał się w czerwcu 2010 roku i sprzedał się w rekordowym nakładzie 70 tys. egzemplarzy, uzyskując status podwójnej platyny. Łącznie trzy poprzednie edycje płyty sprzedały się w nakładzie 200 tys. egzemplarzy.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |