"Whiplash" przedpremierowo w Kinie Pod Baranami

Mający w styczniu wejść do polskich kin film Damienia Chazella "Whiplash" będzie miał swoją przedpremierę 18 listopada w krakowskim Kinie Pod Baranami.

Dzieło amerykańskiego reżysera to przejmujący obraz pokazujący ludzką determinację w dążeniu do ideału. To opowieść o przekraczaniu granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej oraz o wyrzeczeniach prowadzących na sam szczyt. Na uwagę zasługują również wspaniałe kreacje aktorskie docenione przez krytyków.

Wypełniony genialnymi interpretacjami jazzowych klasyków Whiplash to film który zapada w ciało, emocje i pamięć, jak uporczywa melodia, której nie potrafimy przestać nucić.
Anna Tatarska

Andrew (Miles Teller) to młody perkusista, który stara się osiągnąć doskonałość. Fletcher (J. K. Simmons), wykładowca prestiżowego konserwatorium jest bardzo wymagającym nauczycielem. Jego metody dydaktyczne są okrutne; zmusza uczniów do nieludzkiego wysiłku, często poniża. Andrew jest jednak gotowy na wszelkie poświęcenia, aby stać się muzykiem idealnym.

Film Whiplash został już nagrodzony na różnego rodzaju festiwalach. Zdobył m. in. Grand Prix oraz nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu Sundance — najważniejszym festiwalu kina niezależnego czy kolejną nagrodę publiczności na Calgary International Film Festival. Ponadto Damien Chazelle został doceniony na Valladolid International Film Festival i uznany za najlepszego młodego reżysera.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.11.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Whiplash, Damien Chazelle, pokaz przedpremierowy, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia