Tydzień Filmu Niemieckiego

Od 14 do 20 listopada Dom Norymberski zaprasza na Tydzień Filmu Niemieckiego. Pokazy filmowe odbędą się w kinie ARS.

Od ponad 10 lat niemieckie instytucje kulturalne organizują przeglad aktualnych produkcji naszych zachodnich sąsiadów. W ubiegłym roku filmy pokazywane byly w sześciu miast południowej Polski: Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Zielonej Górze, Opolu i Krakowie. Obecnie dotrą także do Kielc i Rzeszowa.

W tegorocznym programie zaprezentujemy dwa filmy z pokazów konkursowych Berlinale: Drogę krzyżową (Kreuzweg) w reż. Dietricha Brüggemanna, nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz oraz Między światami (Zwischen Welten) w reż. Feo Aladag. Dwa bardzo różniące się od siebie filmy, które pokazują różnorodne niemieckie społeczeństwo. Mniej znany rozdział powojennej historii podzielonej murem niemieckiej stolicy prezentuje z kolei Christian Schwochow w filmie Zachód (Westen), z tematami historycznymi – choć w zupełnie odmienny sposób – rozprawia się w filmie Finsterworld Frauke Finsterwalder. Opuścić Marrakesz (Exit Marrakech) w reż. Caroline Link, laureatki Oskara za Nigdzie w Afryce, oraz film Rodzice (Eltern) Roberta Thalheima podejmują temat rodziny i opowiadają o wielkiej sztuce, jaką jest wychowanie dzieci. Z kolei sztuka fałszerstwa jest motywem przewodnim obrazu Beltracchi, który uznany został za najlepszy niemiecki film dokumentalny ubiegłego roku.

Tydzień Filmu Niemieckiego – program:

Krakowskie Centrum Kinowe ARS, ul. Św. Tomasza 11, 31-018 KRAKÓW

Pt., 14.11.2014 – Opuścić Marrakesz (Exit Marrakech)
Niemcy 2013, reż. Caroline Link, 122 min.

Sob., 15.11.2014 – Droga krzyżowa (Kreuzweg)
Niemcy, 2014, reż. Dieter Brüggemann, 107 min.

Niedz., 16.11.2014 – Finsterworld
Niemcy, 2013, reż. Franke Finsterwalder, 91 min.

Pn., 17.11.2014 – Rodzice (Eltern)
Niemcy 2013, reż. Robert Thalheim, 99 min.

Wt., 18.11.2014 – Miedzy światami (Zwischen Welten)
Niemcy 2014, reż. Feo Aladag, 103 min.

Śr., 19.11.2014 – Zachód (Westen)
Niemcy 2013, reż. Christian Schwochow, 102 min.

Czw., 20.11.2014 – Beltracchi – Sztuka Fałszerstwa (Beltracchi – Die Kunst der Fälschung)
Niemcy 2013, reż. Arne Birkenstock, 102 min.

Wszystkie pokazy rozpoczynają się o godzinie 21.00.
Bilety do nabycia w Krakowskim Centrum Kinowym ARS

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.11.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Tydzień Filmu Niemieckiego, kino ARS
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia