"Wilcze dzieci" od jutra w kinach studyjnych!

Historia młodej kobiety, która po śmierci męża - wilkołaka zmuszona jest samotnie wychowywać dwójkę wyjątkowych, mających podwójną wilczo - ludzką naturę, dzieci od piątku, 12 września w polskich kinach studyjnych.

Do schedy po Miyazakim, którego "Wind rises" ma być ostatnim w karierze, z pewnością zaliczyć można Mamoru Hosodę. Jego niezwykła – jak na europejską miarę – opowieść o matce chłopca i dziewczynki okazjonalnie przemieniających się w wilki nie przypadkowo została nagrodzona noblem japońskiej animacji w 2012 r. Z kontynentalnego rozumienia mitu o człowieku - wilku Hosoda bierze tylko metaforę dojrzewania. Ame i Yuki muszą określić własną tożsamość w plenerze japońskiej wsi namalowanej monetowską kreską znaną z większość produkcji Studia Ghibli. Mit o Likaonie jest im obcy, nikt nie testuje tu wszechwiedzy bogów, mordując przypadkowych gości. Za to Hosoda posiłkuje się nieznaną Europejczykom tradycją, w której chłopi składają ofiary wilkom strzegących ich plonów przed jeleniami i dzikami. W takiej symbolice następca Miyazakiego z czułością kreśli charaktery bohaterów, tworząc znajomą wszystkim, uniwersalną postać samotnej matki: zabieganej, troskliwej i drżącej o los swoich małych pociech. I robi to z kunsztem, o którym twórcy "Zmierzchu" mogliby tylko pomarzyć.

Fabuła filmu przedstawia losy młodej kobiety, która po śmierci męża - wilkołaka zmuszona jest samotnie wychowywać dwójkę wyjątkowych, mających podwójną wilczo - ludzką naturę, dzieci. Wbrew pozorom "Wilcze dzieci" nie są horrorem, a wzruszającym, subtelnym i niezwykle ciepłym dramatem o zmaganiach z codziennością.  Poruszają zagadnienia trudu i wysiłku związanych z wychowaniem dzieci (pod tym względem film stanowi wręcz swoisty hołd złożony matkom, macierzyństwu, poświęceniu towarzyszącemu rodzicielstwu), a także traktują o poszukiwaniu własnej tożsamości, akceptacji odmienności i własnej natury.

- Wzruszająca alegoria trudów wychowania i poszukiwania własnej tożsamości - The Hollywood Reporter

- Film jest jak najpiękniejsza z baśni. Tak pyszny, że będziecie go chcieli zjeść w całości - This is London

Obraz zdobył m.in. najwyższy laur japońskiego przemysłu filmowego (Japan Academy Prize) w kategorii "film animowany" w 2013 roku.

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.09.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Wilcze dzieci, anime
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia