Już w ten piątek na ekrany polskich kin wejdzie thriller o mrocznej stronie ludzkiego umysłu. „Zanim zasnę” to film w iście gwiazdorskiej obsadzie – Nicole Kidman, Colin Firth oraz Mark Strong sprawią, że widzom nie raz przebiegnie dreszcz po plecach.
Najnowszy film Rowana Joffé zbiera pochwalne recenzje od krytyków na świecie.
„Zanim zasnę” to adaptacja powieści S.J. Watsona pod tym samym tytułem. Książka została sprzedana do ponad 30 krajów. Znalazła się w pierwszej dziesiątce na amerykańskiej liście bestsellerów, co było największym sukcesem brytyjskiej literatury od czasów J.K. Rowling. Obok takiego wydarzenia nie mógł przejść obojętnie Ridley Scott, który postanowił zaangażować się w powstanie filmu. Producenci natychmiast skontaktowali się z pisarzem, a następnie wybrali reżysera.
Joffé przeczytał powieść Watsona podczas wakacji w Portugalii. Siedziałem przy basenie i dosłownie ją połknąłem - wspomina reżyser. Tak mnie zafascynowała, że zacząłem opowiadać o niej żonie. W pewnym momencie zorientowałem się, że pozostali członkowie mojej rodziny przestali się pluskać w wodzie i słuchają mnie z uwagą. Wiedziałem już wtedy, że muszę nakręcić ten film. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Film miał już swoją premierę w Wielkiej Brytanii i zbiera bardzo pozytywne recenzje. Poniżej niektóre z nich.
Rowan Joffé skonstruował żwawe tempo z diabelnie sprytną grą w kotka i myszkę. A do tego przeszywająca atmosfera, pełna napięcia i niepokoju.
Nicholas Barber, BBC.com.
Świetny thriller, prefekcyjnie skonstruowany.
Cath Clarke, Time Out
Porywający, tajemniczy, momentami brutalny. Wszystko to działa jeszcze lepiej, kiedy ma się w perspektywie przeczytanie książki.
Allan Hunter, Daily Express
ZANIM ZASNĘ (Before I Go To Sleep)
PREMIERA: 12 WRZEŚNIA 2014
Zwiastun:
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |