Ogłaszamy program Ars Independent Festival 2014 (23 - 28 września, Katowice)! Z kalendarium projekcji i wydarzeń zapoznać można się na stronie festiwalu.
Festiwal otworzy debiut Virág Zomborácz "Po życiu", wciągająca, pełna osobliwych postaci i bystrych obserwacji komedia o dorastaniu i pomłodzieńczym buncie. Film jest jednym z siedmiu tytułów biorących udział w konkursie Czarny Koń.
Zamknięcie festiwalu uświetni pokaz "Dystansu", nowego filmu Sergia Caballero, laureata Ars Independent 2011. Kino okraszone dużą dawką humoru i surrealizmu z pogranicza filmu sensacyjnego i science fiction.
Ars Independent 2014 to dwa międzynarodowe konkursy filmowe, Czarny Koń i Czarny Koń Animacji, prezentujące debiuty i filmy drugie reżyserów z całego świata. Sekcja Out of Competition przedstawi wybór bezkompromisowego kina europejskiego, które z różnych przyczyn nie znalazło swojego miejsca w konkursie. Przeglądy jurorskie Bruce’a LaBruce’a i Marioli Brillowskiej przybliżą nieznaną w Polsce twórczość, konfrontującą nas z odmiennymi spojrzeniami na seksualność. Sydney Shorts zapozna nas z etiudami studentów Sydney Film School z ostatnich lat. Kontynuacji doczekały się sekcje Głośniej (nowa fala dokumentów muzycznych) oraz Grasz? (gry wideo i nowe media). Audiofile posłuchają death metalu w Angoli, punku w Serbii, tanga w Finalndii. Pasjonaci wirtualnych światów wezmą udział w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, zobaczą w kinie machinimy, zagrają w gry indie w galerii sztuki.
Ars Independent Festival organizowany jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.
Ars Independent Festival 2014
23 - 28 września, Katowice
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |