Pokaz filmu "Rude Boy Story"

13 czerwca w Kinie pod Baranami w Krakowie odbędzie się specjalny pokaz dokumentu Rude Boy Story poświęconego francuskiej grupie muzycznej Dub Incorporation.

Projekcja Rude Boy Story w Kinie Pod Baranami to także okazja do spotkania z polskim agentem grupy Dub Inc. – Mirosławem Makenem Dzięciołowskim, który przybliży widzom okoliczności powstania filmu.

Dub Inc. wywodzi się z Saint-Étienne w południowo-wschodniej Francji. W swojej twórczości łączy klasyczny klimat reggae z orientalnymi brzmieniami i pozytywną energią ragga dancehall. Polska publiczność pokochała żywiołowych ambasadorów francuskiego reggae w 2007 roku podczas niezapomnianego koncertu w Ostródzie.

Twórca filmu przez trzy lata podróżował wraz z zespołem, odwiedzając największe festiwale reggae w Europie i rejestrując liczne koncerty, wywiady i zakulisowe rozmowy. Stworzył szczery obraz grupy przyjaciół połączonych wspólną pasją do muzyki i umiłowaniem wolności. Podążają oni własną ścieżką, promując niezależność z dala od tradycyjnych kanałów medialnych.

Pokaz filmu poprzedzi oficjalny spot Paradise Tour 2013, reklamujący trasę koncertową Dub Incorporation zorganizowaną z okazji wydania albumu (Paradise).

W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną także dwa filmy związane z Ostróda Reggae Festival: oficjalny dokument o Festiwalu (Sorry.. taki mamy klimat) oraz krótki film opowiadający o nowej scenie ostródzkiej imprezy, Red Bull Tour Bus Stage.

Mirosław Maken Dzięciołowski – dj, promotor reggae, założyciel jednego z najstarszych soundsystemów w kraju (Joint Venture Sound System), trzykrotnie uhonorowany tytułem człowieka roku reggae w Polsce przez czytelników największego polskiego pisma reggae Free Colours.

Pokaz filmu Rude Boy Story, reż. Kamir Meridja
13 czerwca 2014 roku, godz. 18.45
Kino pod Baranami
Kraków

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.06.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Pokaz filmu, Rude Boy Story
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia