Pokaz specjalny filmu "Będzie lepiej" Michała Waszyńskiego w kinie Iluzjon

W dniu 10 i 20 maja Iluzjon zaprasza na pokazy specjalne dwóch dzieł Michała Waszyńskiego: „Będzie lepiej” – komedii z udziałem popularnych przed wojną gawędziarzy radiowych – Szczepka i Tońka oraz „Wielkiej drogi” – opowiadającej o losach pary narzeczonych rozłączonych wojną. Film ten, w którym znalazły się liczne wstawki dokumentalne przedstawiające formowanie się, przemarsz oraz działania wojenne armii generała Andersa, pokazany zostanie w związku z 70. rocznicą zakończenia walk pod Monte Cassino.

Będzie lepiej

Polska, 1936
Reżyseria: Michał Waszyński
Scenariusz: Ludwik Starski, Emanuel Schlechter
Scenografia: Stefan Norris, Jacek Rotmil
Muzyka: Henryk Wars
Operator: Albert Wywerka
Obsada: Loda Niemirzanka, Aleksander Żabczyński, Stanisław Sielański, Antoni Fertner , Wanda Jarszewska, Helena Zarembina, Stanisława Zawiszanka, Kazimierz Wajda, Henryk Vogelfanger, Kazimiera Horbowska
Czas trwania: 97 min.

Szczepko i Tońko, lwowscy batiarzy, zostają zwolnieni z pracy w fabryce zabawek. W parku znajdują porzucone niemowlę, które postanawiają oddać na wychowanie ciotce mieszkającej na wsi. Po drodze spotykają Wandę, właścicielkę sklepu z zabawkami. Dziewczyna przyjechała do Lwowa ze stryjem, który chce ją wydać za mąż za właściciela fabryki. Na skutek zbiegu okoliczności dziecko trafia do Wandy, która wraca z nim do Warszawy. Szczepko i Tońko wyruszają w ślad za nią, mnożą się skomplikowane i zabawne sytuacje. „Będzie lepiej” – komedia sytuacyjna z doborową obsadą i wpadającą w ucho muzyką – stwarza okazję powrotu do przedwojennego polskiego Lwowa i jego niepowtarzalnej atmosfery.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.05.2014, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Pokaz specjalny filmu, Będzie lepiej, kino Iluzjon
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Sienna Spiro
3
The Rolling Stones
4
Suki Waterhouse
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Bring Me The Horizon
7
Tarja
8
Muse
9
The Pretty Reckless
10
Absolutely
1
Olivia Wilde
2
Quentin Dupieux
3
Christopher Nolan
4
Bart Schrijver
5
Sang-il Lee
6
Riccardo Milani
7
Craig Gillespie
8
Yann Gozlan
9
Ben Gregor
10
Mike Marzuk
1
Amity Gaige
2
Helene Flood
3
Ishan Shivanand
4
Katarzyna Kucewicz, Agata Loewe-Kurilla
5
Anna Klejzerowicz
6
Dorota Ponińska
7
Kinga Wójcik
8
Mieczysław Gorzka
9
Sheridan Mia
10
Nicholas Sparks
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia