Bolshoi Ballet Live w Kinie Praha - "Spartakus"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Teatrem Bolszoj z cyklu BOLSHOI BALLET LIVE w Kinie Praha.

W niedzielę, 27. kwietnia o godz. 15:45 odbędzie się retransmisja przedstawienia baletowego moskiewskiego Teatru Bolszoj – „Spartakus” w choreografii Jurija Grigorowicza. Przed spektaklem baletowym zapraszamy na taneczny występ na żywo tancerzy Polskiego Baletu Narodowego. Fragment baletu „Spartakus” zatańczą Ana Kipshidze i Eduard Bablidze.

„Spartakus” to wizytówka stylu Bolszoj. Przedstawienie miało premierę w 1968 roku i do tej pory cieszy się niesłabnącym powodzeniem, głównie ze względu na wirtuozowskie popisy męskiej części zespołu. Treść baletu ormiańskiego kompozytora – który zasłynął na świecie przede wszystkim „Tańcem z szablami”, będącym częścią innego jego baletu, a mianowicie „Gajane” – oparto na faktach: tracki jeniec, Spartakus, doprowadził do powstania gladiatorów w starożytnym Rzymie. Myślą przewodnią dzieła jest walka o wolność, a dzieje buntu gladiatorów – jej wielką metaforą. „Spartakus” to monumentalny fresk o wieloplanowej akcji, wątkach epicznych, tragicznych i lirycznych, pełen ostrych spięć dramatycznych, operujący tłumami na scenie. Obok rytmów tanecznych i reminiscencji folkloru różnych narodów – zwłaszcza ormiańskiego, gruzińskiego i tureckiego – dominują rytmy marszowe i tryumfalne. Historię Spartakusa na język tańca przełożył Jurij Grigorowicz, jeden z najważniejszych choreografów Bolszoj. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 15 minut.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:  „BOLSHOI BALLET LIVE” w Kinie Praha
Cena biletu na jeden spektakl – 50 zł
Cena biletu w karnecie –  45 zł
Na przedstawienia baletowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.
                
SPARTAKUS
27.04.2014 | niedziela| 15:45| retransmisja
muzyka: Chaczaturian | choreografia: Grigorowicz

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.04.14, autor: wanilia)
Dział muzyka
Tagi: Bolshoi Ballet Live , Kino Praha,Spartakus, balet
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Storyteller
2
Wojtek Mazolewski Quintet
3
Daniel Blumberg
4
Steve Hackett
5
Paul Weller
6
Pink Floyd
7
Ólafur Arnalds
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Paolo Cognetti
2
Samuel Van Grinsven
3
Mike Flanagan
4
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
5
Ido Fluk
6
David Marqués
7
Rebecca Lenkiewicz
8
Paolo Genovese
9
Jan Hřebejk
10
Juliusz Machulski
1
Ewa Platt
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia