Janusz Wróblewski przedstawia: spotkanie z Robertem Glińskim w Kinie Praha

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka”, autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego.  Zapraszamy 8. marca o godzinie 19.00 na pokaz filmu „Kamienie na szaniec” oraz spotkanie z Robertem Glińskim.

Kino Praha zaprasza na cykl - „Janusz Wróblewski przedstawia” - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka” i autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

8. marca, o godz.19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”. Zapraszamy na pokaz filmu „Kamienie na szaniec” - ekranizację jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku.
Przed pokazem odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Robertem Glińskim.

• „Kamienie na szaniec” - Znakomity reżyser, wybitni aktorzy, poruszająca historia i przesłanie nigdy nietracące na aktualności. „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza, jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”
8 marca, godz.19.00
Spotkanie + pokaz filmu „Kamienie na szaniec”
Ceny biletów obowiązują według regularnego cennika.

INFORMACJA:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.03.14, autor: gaba)
Dział film
Tagi: Janusz Wróblewski przedstawia: spotkanie z Robertem Glińskim w Kinie Praha
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Steve Hackett
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Paolo Genovese
2
Ken Scott
3
Samuel Van Grinsven
4
Cédric Klapisch
5
Quentin Dupieux
6
David Marqués
7
David Koepp
8
Michael Dweck, Gregory Kershaw
9
Ido Fluk
10
Celia Rico Clavellino
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia