Spotkanie z Robertem Glińskim reżyserem „Kamieni na szaniec” w warszawskim Kinie Praha

Warszawskie Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka”, autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego.  Zapraszamy 8. marca o godzinie 19.00 na pokaz filmu „Kamienie na szaniec” oraz spotkanie z Robertem Glińskim.

Kino Praha zaprasza na cykl - „Janusz Wróblewski przedstawia” - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka” i autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

8. marca, o godz.19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”. Zapraszamy na pokaz filmu „Kamienie na szaniec” - ekranizację jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku.
Przed pokazem odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Robertem Glińskim.

• „Kamienie na szaniec” - Znakomity reżyser, wybitni aktorzy, poruszająca historia i przesłanie nigdy nietracące na aktualności. „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza, jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”
8 marca, godz.19.00
Spotkanie + pokaz filmu „Kamienie na szaniec”
Ceny biletów obowiązują według regularnego cennika.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.02.2014, autor: gaba)
Dział film
Tagi: Spotkanie z Robertem Glińskim reżyserem „Kamieni na szaniec” w warszawskim Kinie Praha
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Kasabian
3
Bring Me The Horizon
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Sienna Spiro
7
Muse
8
Tarja
9
Suki Waterhouse
10
The Pretty Reckless
1
Kei Ishikawa
2
Yann Gozlan
3
Richard Linklater
4
Ridley Scott
5
Maciej Cuske
6
David Robert Mitchell
7
Christopher Nolan
8
Gabriele Muccino
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Robert A. Heinlein
2
Sylvain Tesson
3
Tomasz Jurys, Mateusz Grajek
4
Agata Zamarska
5
Catherine Bell
6
Małgorzata Zielińska
7
Loreth Anne White
8
Sebastian Fitzek
9
Jerzy Gąssowski
10
Beata Ziaja
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia