Erotyczne doznania: Nimfomanka cz. II

Film Larsa von Triera będący kontynuacją Nimfomanki cz. I wejdzie na ekrany polskich kin 31 stycznia i pojawią się w nim nowe postaci grane przez m.in. Willema Dafoe, Jamiego Bella, Udo Kiera. W drugiej części tytułowa nimfomanka (Charlotte Gainsbourg) zdradza Seligmanowi (Stellan Skarsgard) więcej tajemnic ze swojego życia, opowiadając kolejne jego rozdziały.

W drugiej części, podobnie jak w pierwszej, dużą rolę odgrywa starannie dobrana muzyka. Pojawiają się w niej bowiem utwory Wagnera, Bacha, Mozarta, a także piosenka Hey Jo w wykonaniu samej Charlotte Gainsbourg.

Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne – wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy Melancholii i Antychrysta.

W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, Nimfomanka jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf , Uma Thurman, Jamie Bell czy Willem Dafoe, zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.

Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Jedno jest pewne: nigdy czegoś takiego w kinie nie było i być może nigdy więcej nie będzie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.01.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Nimfomanka cz. II, Lars von Trier, Dramat, Film erotyczny, Plakat
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Orbit Culture
2
Bob Dylan
3
Bioscope
4
Balu Brigada
5
Sophie Ellis Bextor
6
Eunike Tanzil
7
White Lies
8
David Gilmour
9
Of Mice & Men
10
Robert Plant
1
Lynne Ramsay
2
Wojciech Smarzowski
3
Margherita Ferri
4
Sebastian Juszczyk
5
Agnieszka Holland
6
Bálint Dániel Sós
7
Michał Kwieciński
8
James Marquand
9
Paweł Podolski
10
Radu Jude
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia