Kino Iluzjon w Warszawie zaprasza 29 stycznia o godz. 20:00 na pokaz filmu "Nieulotne" i spotkanie z reżyserem Jackiem Borcuchem.
Przegląd polskich produkcji filmowych z ostatnich 12 miesięcy, spośród których wyłonieni zostaną laureaci nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową w 18 kategoriach. W programie tegorocznego konkursu znalazło się 39 filmów fabularnych, m.in.: „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego, w którym autorzy uczynili z dźwięku główny element dramaturgiczny filmu, „Ida” Pawła Pawlikowskiego nagrodzona Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni w kategorii najlepszy film czy też jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy – „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy. W tym roku nie tylko będziemy oglądać filmy, ale także o nich rozmawiać z ich twórcami. Spotkania z publicznością potwierdzili m.in. Jan Kidawa-Błoński, Janusz Zaorski, Tomasz Wasilewski, Jacek Boruch oraz Andrzej Wajda.
Po raz drugi w szesnastoletniej historii ORŁÓW przyznana zostanie nagroda za najlepszy film dokumentalny 2013 r. W ramach konkursu pokażemy aż sześć dokumentów, które w mijającym roku miały dystrybucję kinową m.in.: „Moja ulica” Marcina Latałły, „Abu Haraz” Macieja Drygasa, „Sekrety miłości” Krystiana Matyska oraz „Miłość” Filipa Dzierżawskiego.
	
	"Nieulotne", reż. Jacek Borcuch, Polska/Hiszpania 2012 93’. Po projekcji spotkanie z Jackiem Borcuchem.
Utwór  | Od  | 
| 1. Inne historie | gaba | 
Utwór  | Od  | 
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree | 
| 2. było, jest i będzie | ametka | 
| 3. O Tobie | ametka | 
| 4. Świat wokół nas | karolp | 
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will | 
| 6. alchemik | adolfszulc | 
| 7. taka zmiana | adolfszulc | 
| 8. T...r | kid_ | 
| 9. przyjemność | izasmolarek | 
| 10. impresja | izasmolarek | 
Utwór  | Od  | 
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose | 
| 2. Podaruję Ci | litwin | 
| 3. test gif | amigo | 
| 4. Primavera_AW | annapolis | 
| 5. Melancholia_AW | annapolis | 
| 6. +++ | soida | 
| 7. *** | soida | 
| 8. Góry | amigo | 
| 9. Guitar | amigo | 
| 10. ocean | amigo | 
Recenzja  | Od  | 
| 1. Zielona granica | irka | 
| 2. Tajemnice Joan | wanilia | 
| 3. Twój Vincent | redakcja | 
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose | 
| 5. Miasto 44 | annatus | 
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus | 
| 7. O matko! Umrę... | lu | 
| 8. Subtelność | lu | 
| 9. Mustang | lu | 
| 10. Pokój | martaoniszk |