"Heavy Mental" - pokaz filmu w TR Warszawa

W kolejnej odsłonie cyklu filmowego Między fikcją a rzeczywistością prowadzonego przez Jakuba Duszyńskiego w TR Warszawa, odbędzie się projekcja Heavy Mental Sebastiana Buttnego w poniedziałek 27 stycznia oraz przedpremierowy pokaz Peaches Does Herself Peaches we wtorek 28 lutego. Na oba filmy obowiązują bezpłatne wejściówki, które czekają na widzów do odebrania w kasie teatru. Początek obu seansów o godzinie 19:00.

Heavy Mental to debiut pełnometrażowy Sebastiana Buttnego (Całkowita Harmonia, Pisarze, Lato/89). Jest to szczery i bezpretensjonalny obraz nastroju i ducha współczesnych 30-latków żyjących w Polsce. Z ich rozterkami, poczuciem humoru, pragnieniami oraz zatopieniem w paradoksach tak zwanego – normalnego życia …opowieść o strachu przed byciem zwyczajnym. Projekcja odbędzie się w TR Warszawa w poniedziałek 27 stycznia o godzinie 19:00. W rolach głównych występują: Katarzyna Maciąg, Izabela Nowakowska, Joanna Szczepkowska, Piotr Głowacki, Lech Łotocki i Grzegorz Stosz.

Film opowiada o bezrobotnym, cierpiącym na psychiczną blokadę aktorze, który dostaje propozycję odegrania tragikomicznej roli we własnym życiu. W zamian za mieszkanie ma poderwać pewną dziewczynę, a potem – przekazać ją swojemu zleceniodawcy. Niemoralna propozycja prowadzi trójkę bohaterów w głąb lęku, który do tej pory chowali przed sobą i światem – lęku przed byciem zwyczajnym.

Heavy Mental, poprzez lekką, kameralną historię, dotyka najbardziej fundamentalnych kwestii naszej współczesnej codzienności. Patrzy na ludzi z perspektywy ich dążeń do życiowych celów, sposobów ich osiągania, przemian w stylu życia. To trzydziestolatkowie, których mijamy na ulicach, obok których siadamy w barach. To my sami, nawet jeśli z jakiegoś powodu mamy problem, żeby się do tego przyznać.

Natomiast we wtorek 28 stycznia również o godzinie 19:00 w TR Warszawa odbędzie się przedpremierowy pokaz Peaches Does Herself - autotematycznej elektro-opery, a zarazem debiutu filmowego jednej z największych prowokatorek i skandalistek w historii popkultury – kanadyjskiej piosenkarki Peaches.

„Peaches Does Herself dało mi możliwość spojrzeć w nowy sposób na tak ważne dla mnie kwestie jak: gender, wiek, perfomance czy rozrywka. To była wyjątkowa okazja by z  własnych piosenek stworzyć rodzaj narracji bez konieczności wprowadzania nowych dialogów. Poza tym, dzięki pracy nad filmem mogłam przetworzyć i wzmocnić ikonografię, którą posługiwałam się przez ostatnie 10 lat pracy jako Peaches. Wyrosłam na musicalach.  Wiele osób, które szanuję ich nienawidzi, ale nie przeszkadza mi to w odkrywaniu mocy tego gatunku i używania jej jako wywrotowego i magicznego narzędzia. Sama dla siebie, nazywam Peaches Does Herself musicalem opartym na koncepcie anty-szafy grającej. Zwykły musical jest jak szafa grająca, pozbawia oryginalne utwory ich pierwotnego znaczenia i dopasowuje do zupełnie innej opowieści. A Peaches Does Herself odnosi się wprost do tego kim jestem jako artystka, eksploruje z pomocą moich piosenek mój wizerunek i błędne interpretacje mojej pracy.” – mówi o filmie Peaches.

Po projekcji Jakub Duszyński do rozmowy o filmie zaprosi Agnieszkę Weseli - historyczkę seksualności, feministkę. Od 1999 roku Agnieszka Weseli prowadzi badania nad życiem seksualnym w Polsce XIX i XX wieku. W tym czasie powstały pionierskie prace na temat przymusowej prostytucji i zjawiska homoseksualizmu w Auschwitz, a także prostytucji, wychowania seksualnego, obecności lesbijek i osób transpłciowych w społeczeństwie i kulturze Polski. Jest autorką realizacji interaktywnych i instalacji oraz scenariuszy do komiksów o tematyce historycznej i erotycznej. Działa na rzecz rozwoju świadomej seksualności, zdrowia seksualnego i wolności w relacjach.

Heavy Mental, poniedziałek 27 stycznia, początek o godzinie 19:00.
Wejście na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasie TR Warszawa.
rok produkcji: 13.10.2013
czas trwania: 99 min.
Obsada:
Grzegorz Stosz, Piotr Głowacki, Izabela Nowakowska, Joanna Szczepkowska, Lech Łotocki, Katarzyna Maciąg

Twórcy:
scenariusz i reżyseria: Sebastian Buttny
zdjęcia: Nicolas Villegas Hernandez
produkcja: Konrad Wróblewski, Sebastian Buttny Absolut Media, w koprodukcji z Kolektyw Filmowy, Futro Film, Kreativa, Jarek Sterczewski, Ucho Studio, PWSFTviT w Łodzi
scenografia: Agata Trojak, Anna Włodarczyk
kostiumy: Anna Buttny, Katarzyna Ładczuk
dźwięk: Franciszek Kozłowski, Konrad Błaszczyk
muzyka: Cezary Kołodziej, Krzysztof Kaliski

Peaches Does Herself , wtorek 28 stycznia, początek o godzinie 19:00
Wejście na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasie TR Warszawa.
rok produkcji: 13 września 2012 Kanada, 19 lipca 2013 Polska
czas trwania: 80 min.

Obsada:
Peaches, Danni Daniels, Sandy Kane
Twórcy:
scenariusz i reżyseria: Peaches

Zdjęcia: Robin Thomson
produkcja: Alun Davies
Muzyka: Cornelius Rapp , Peaches
Choreografia: Jeremy Wade

Poniżej znajduje się zapowiedź video Jakub Duszyńskiego cyklu Między fikcją a rzeczywistością w TR Warszawa:


Dodaj artykuł do:
(dodano 23.01.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Heavy Mental, TR Warszawa, pokaz filmowy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia