Poza kadrem - przegląd twórczości Jerzego Stuhra w Kinie Iluzjon

Kino Iluzjon - Muzeum Sztuki Filmowej zaprasza od 13 do 23 grudnia na przegląd twórczości Jerzego Stuhra.

Przeglądem twórczości Jerzego Stuhra oraz spotkaniem z aktorem w kinie Iluzjon Filmoteka Narodowa powraca do rozpoczętego przed wakacjami cyklu zatytułowanego POZA KADREM. Projekt ma na celu zapoznanie widzów z tajnikami pracy nad produkcją filmową. Zachęcamy rozmówcę do podzielenia się z publicznością wspomnieniami z planu oraz do opowiedzenia o kulisach powstawania wybranych produkcji. Ideą cyklu jest nie tylko przybliżenie sylwetki aktora ale także wybranej, przez samego bohatera, filmografii.

W przeglądzie filmowym znajdą się m.in.: "Amator", "Seksmisja", "Duże zwierzę". Retrospektywie towarzyszy multimedialna wystawa poświęcona twórcy.

Jerzy Stuhr – aktor, reżyser teatralny i filmowy, pedagog urodził się 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Podczas studiów związany był z krakowskim Teatrem STU, po dyplomie został zaangażowany do Starego Teatru w Krakowie. Jedną z jego pierwszych ról teatralnych, była postać Belzebuba w „Dziadach” Adama Mickiewicza w reżyserii Konrada Swinarskiego (1973). Lata 70. to również okres pierwszych poważnych ról filmowych – „Spokój”, „Blizna” i „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego, „Wodzirej” i „Szansa” Feliksa Falka, „Bez znieczulenia” Andrzeja Wajdy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.12.13, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Poza kadrem, Jerzy Stuhr, Kino Iluzjon
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia