Noc Woody'ego Allena to spotkanie z jednym z najbardziej charakterystycznych współczesnych reżyserów, w trakcie którego można będzie zobaczyć cztery wciągające, inteligentne, ironiczne, przewrotne, a także dowcipne filmy. Zarezerwujcie sobie czas wolny na filmową ucztę 23 sierpnia.
Najbliższy ENEMEF będzie prawdziwą ucztą dla miłośników talentu neurotycznego i piekielnie inteligentnego reżysera. Zaprezentowane zostaną cztery filmy z jego bogatego dorobku, w tym premierowo "Blue Jasmine" z genialną Cate Blanchett w roli głównej oraz kultowy, uwielbiany nie tylko przez fanów Allena "Annie Hall". W repertuarze znalazł się także ironiczny "Co nas kręci, co nas podnieca" oraz klimatyczny "O północy w Paryżu".
Repertuar:
Blue Jasmine (PREMIEROWO!)
Annie Hall
Co nas kręci, co nas podnieca
O północy w Paryżu
Miasto, kino, data:
ENEMEF: Noc Woody'ego Allena odbędzie się w piątek, 23 sierpnia 2012 r. w 27 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.
Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5:00 rano
Plan projekcji i kolejność:
kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00.
Ograniczenie wiekowe:
15 lat, osoby poniżej 18 lat za zgodą rodziców
Informacje o filmach:
Blue Jasmine (PREMIEROWO!)
Blue Jasmine, USA 2013, 98'
scenariusz i reżyseria: Woody Allen
obsada: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Alden Ehrenreich
Najnowsza produkcja Woody'ego Allena będzie miała swój premierowy pokaz w trakcie ENEMEFu!
Jasmine przywykła do wygodnego życia u boku męża-biznesmena Hala. Kiedy mężczyzna zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a małżeńskie konta zablokowane, jej życie zmienia się z dnia na dzień. Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger. Popada w konflikt
z Chilim, narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia znaleźć odpowiedniejszego partnera także dla Ginger.
Relacje damskie-męskie są pretekstem do popisów błyskotliwego poczucia humoru Allena, który z typową dla siebie przenikliwością i inteligencją ukazuje ludzkie słabości swoich bohaterów.
Annie Hall
Annie Hall, USA 1977, 93'
reżyseria: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen, Marshall Brickman
obsada: Woody Allen, Diane Keaton, Carol Kane, Tony Roberts
"Annie Hall" to kultowy film Allena i kwintesencja niepowtarzalnego stylu reżysera. Przez wielu jest uznawany za najlepszy i najzabawniejszy obraz w całym jego dorobku.
Alvy Singer jest komikiem nie mogącym poradzić sobie z własnymi lękami i obsesjami na temat śmierci i seksu. Porzuciła go właśnie dziewczyna, córka zamożnych anglosaskich protestantów ze środkowego Zachodu. Alvy rozpamiętuje wspólne chwile z Annie, zaś winą za rozpad ich burzliwego związku obarcza trudne dzieciństwo
i niezbyt udane związki z kobietami.
Fabuła, sposób realizacji, ironiczny humor, wszystko to tworzy doskonały i wciągający obraz, który żadnego z widzów nie pozostawi obojętnym. "Annie Hall" przyniósł Allenowi ogromne uznanie nie tylko krytyków, ale także publiczności. Został też doceniony przez Akademię, która przyznała mu cztery Oscary, w tym za najlepszy film.
Co nas kręci, co nas podnieca
Whatever Works, Francja, USA 2009, 92'
reżyseria: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen
obsada: Larry David, Evan Rachel Wood, Patricia Clarkson
Po europejskim epizodzie Woody Allen powraca na Manhattan. "Co nas kręci, co nas podnieca", przywodzi klimat jego dawnych filmów. Na festiwalu w Cannes publiczność nagrodziła film owacją na stojąco, w Polsce uzyskał on drugi najlepszy wynik frekwencji w historii filmów reżysera.
Ekscentryczny Boris, depresyjny mężczyzna w podeszłym wieku, z wszelkiego rodzaju fobiami, rozwodnik, nie lubiący seksu i otaczających go ludzi, spotyka naiwną Melodie, która uciekła z domu. Dziewczyna zamieszkuje z nim, a po pewnym czasie zostaje jego żoną. Sytuacja komplikuje się kiedy do Nowego Jorku przyjeżdżają rodzice Melodie, daje to początek wielu zabawnym zdarzeniom.
Sarkazm i ironia te słowa najlepiej określają "Co nas kręci, co nas podnieca", a właśnie to najbardziej lubimy w filmach Woody'ego Allena.
O północy w Paryżu
Midnight in Paris, Hiszpania, USA 2011, 100'
scenariusz i reżyseria: Woody Allen
obsada: Owen Wilson, Marion Cotillard, Rachel McAdams
Największy przebój Allena od 25 lat i jedna z najlepszych komedii 2011 roku. Gwiazdorska obsada, magiczny Paryż, podróż w przeszłość i inteligentny humor gwarantują świetną zabawę.
Inez i Gil właśnie się zaręczyli i przyjeżdżają do Paryża by zaplanować ślub. Wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa Adriana. W czarujących zakątkach Paryża rad Gilowi będą udzielać: Picasso, Hemingway i Dali.
"O północy w Paryżu" to nastrojowy film z cudownymi ujęciami tego miasta nocą, świetnymi kreacjami aktorskimi, doskonałym humorem. Wciąga i powoduje przyjemny szum w głowie jak kieliszek dobrego wina.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |