Niemiecko-francuskie spotkanie filmów krótkometrażowych

Na przełomie maja i czerwca w Strasburgu odbędzie się 12. Niemiecko-Francuskie Spokanie Filmów Krótkometrażowych, mające na celu zachęcenie do współpracy pomiędzy reżyserami z Francji, Niemiec i Polski.

Oprócz ARTE i Instytutu Goethego w Nancy, które zapoczątkowały to międzynarodowe wydarzenie, w roku 2009 dwie nowe instytucje dołączyły do projektu: AG Kurzfilm (Drezno) oraz Instytut Kina i Kultury Filmowej IKF (Wiesbaden). W tym roku podczas Niemiecko-Francuskiego Spotkania Filmów Krótkometrażowych ponownie będzie gościć Polska oraz – po raz pierwszy – Szwajcaria.

Na początku kwietnia niemieckie i francuskie instytucje partnerskie wyłonią spośród nade-słanych zgłoszeń 10 fimów, które zaproszone zostaną do udziału w Spotkaniu.

Wybrane filmy zostaną pokazane, w obecności reżyserów, 31 maja w Sali kinowej Muzeum Sztuki Współczesnej w Strasburgu. Drugiego dnia Spotkania w siedzibie stacji telewizyjnej ARTE odbędą się warsztaty dla filmowców, na których zostaną omówione wszystkie filmy zaprezentowane podczas Niemiecko-Francuskiego Spotkania Filmów Krótkometrażowych. Celem warsztatów jest wymiana doświadczeń w dziedzinie metod produkcji filmów oraz kontakt i wymiana pomysłów z innymi reżyserami zaproszonymi do udziału.

Do udziału w Spotkaniu mogą być zgłaszane filmy krótkometrażowe – zarówno fabularne, jak i dokumentalne – nieprzekraczające 20 minut. Zgłoszenie jest bezpłatne.

For¬mularz oraz DVD filmu należy wysłać do 25 marca 2011 na adres:

Vidéo Les Beaux Jours Stras¬bourg
Geo¬r¬ges Heck
Deutsch-französisches Kurz¬film¬ren¬dezvous\
Maison de l’Image
31 Rue Kageneck
67000 Stras¬bourg
FRANCE

Formularze można pobrać ze strony: polishdocs.pl
Termin zgłoszeń upływa 25 marca.

Źródło: polishdocs.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.03.2011, autor: laith)
Dział film
Tagi: warsztaty filmowe
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Bring Me The Horizon
3
Kasabian
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Tarja
7
Muse
8
Sienna Spiro
9
Suki Waterhouse
10
Evanescence
1
David Robert Mitchell
2
Yann Gozlan
3
Kei Ishikawa
4
Ridley Scott
5
Richard Linklater
6
Maciej Cuske
7
Christopher Nolan
8
Gabriele Muccino
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Sławomir Jarmuż
2
Jerzy Strzelczyk
3
Rollo May
4
Małgorzata Zielińska
5
Loreth Anne White
6
Sylvain Tesson
7
Robert A. Heinlein
8
Tomasz Jurys, Mateusz Grajek
9
Jerzy Gąssowski
10
Beata Ziaja
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia