Mecwaldowski na randce z dziewczyną z szafy

14 czerwca na ekrany kin wejdzie „Dziewczyna z szafy” – niezwykły obraz wielokrotnie nagrodzonego filmowca niezależnego Bodo Koxa, okrzyknięty przez krytykę najlepszym polskim debiutem od lat. „Chciałem zrobić film, który miałby jakąś wartość, traktujący o czymś ważnym i poważnym, ale rozcieńczony humorem, bo uważam, że poczucie humoru jest w życiu najważniejsze.” – mówi reżyser, a my prezentujemy oficjalny plakat filmu.

Nieszablonowa komedia o przyjaźni trójki samotników: zdolnego webmastera Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w „80 milionach” Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, niezwykle utalentowanego brata Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski w zaskakującej kreacji na miarę Dustina Hoffmana w „Rain Manie”) i nieufnej wobec otoczenia młodej antropolog Magdy (świetny debiut Magdaleny Różańskiej). Gdy wezwany na spotkanie biznesowe Jacek poprosi pewnego dnia sąsiadkę o opiekę nad bratem, nie podejrzewa nawet, że to nieoczekiwane spotkanie da początek głębokiej więzi dwojga zagubionych ludzi.

Barwny korowód postaci drugoplanowych „Dziewczyny z szafy” tworzą świetni aktorzy charakterystyczni: Teresa Sawicka i Eryk Lubos oraz - w rolach partnerek notorycznego uwodziciela Jacka - gwiazda przebojowych „Skrzydlatych świń” Olga Bołądź i laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Magdalena Popławska („Zero”, „Lęk wysokości”). Debiutującego reżysera wspierają ceniony na świecie scenograf Andrzej Haliński („Kobieta w Berlinie”, „Ogniem i mieczem”) i trzykrotnie nagrodzony na FPFF w Gdyni operator Arkadiusz Tomiak („Obława, „Sęp”). Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

„ Absolutna rewelacja. Najlepszy polski debiut od lat!” Przemysław Dobrzyński Onet.pl
„Bodo Kox zadebiutował na światowym poziomie” Anna Bielak, Stopklatka

NAGRODY I FESTIWALE:

Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” Koszalin 2012:
• Nagroda Dziennikarzy „za wszystko”
• Nagroda Jury Młodzieżowego „za twórcze poszukiwanie formy, aby w przekonujący sposób opowiedzieć o inności, pokrewieństwie dusz i odpowiedzialności za drugiego człowieka, z którym nierzadko trudno znaleźć wspólny język i nić porozumienia”
• Nagroda za Najlepszą Rolę Męską dla Wojciecha Mecwaldowskiego „za przejmujące studium postaci, za powściągliwość i precyzję”

XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2013:
• Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego
• Nagroda za Najlepsze Zdjęcia – Arkadiusz Tomiak
• Nagroda w kategorii Największe Odkrycie – Magdalena Różańska
• Nagroda Dziennikarzy

27. Tarnowska Nagroda Filmowa 2013:
• Nagroda Specjalna
• Nagroda Jury Młodzieżowego

Nagroda „Perspektywa” im. Janusza Kuby Morgensterna dla Bodo Koxa

Off Plus Camera 2013
• Konkurs Polskich Filmów Fabularnych

DZIEWCZYNA Z SZAFY w kinach od 14 czerwca

Produkcja: Polska 2012
Scenariusz i reżyseria: Bodo Kox („Marco P. i złodzieje rowerów”, „Sobowtór”, „Nie panikuj”)
Obsada: Wojciech Mecwaldowski („Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Jak się pozbyć celulitu”, „Wojna żeńsko-męska”, „Lejdis”, „Testosteron”), Piotr Głowacki („Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „80 milionów”, „W ciemności”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Sala samobójców”), Magdalena Różańska, Olga Bołądź („Skrzydlate świnie”, „Kobieta, która pragnęła mężczyzny”, „Zero”, „Dzieci Ireny Sendlerowej”), Eryk Lubos („Róża, „Trick”, „Skrzydlate świnie”, „Dom zły”, „Boisko bezdomnych”), Magdalena Popławska („Lęk wysokości”, „Prosta historia o miłości”, „Zero”), Teresa Sawicka („Mała Moskwa”, „Historie miłosne”, „Farba”)

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.05.13, autor: irka)
Dział film
Tagi: Mecwaldowski na randce z dziewczyną z szafy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia