11 odsłona ProGGnoz w krakowskim Zaścianku

W ostatnią sobotę kwietnia w krakowskim Zaścianku odbędzie się kolejna odsłona cyklu, który przekroczył już liczbę dziesięciu edycji i dalej dostarcza mocy progresywnych wrażeń. Na 11 odsłonie ProGGnoz zagrają: Quantum Fantay, Hipgnosis i Jerzy Górka Artkiestra.

Quantum Fantay to belgijski zespół działający od 2002 roku. Formacja ta jest jednym z głównych przedstawicieli progresywnego rocka w swojej ojczyźnie. Podstawę zespołu stanowią klawiszowiec Pieter van den Broeck oraz basista Wouter De Geest, którzy wcześniej zdobywali muzyczne doświadczenie w grupach Oregon i Ghiribizzi. Quantum Fantay ma na swoim koncie cztery albumy studyjne oraz zapis koncertu, a także wiele występów w krajach Europy oraz w USA. Instrumentalny space rock zespołu czerpie z najlepszych inspiracji, od formacji Marillion po osobę Jean-Michel Jarre’a.

Hipgnosis powstało w Krakowie w 2004 roku, zadebiutowało dwa lata później. To bardzo tajemnicza formacja: jej członkowie nie podają swoich nazwisk, nie opowiadają o swojej muzycznej przeszłości, nie rozpraszają publiczności werbalnym kontaktem pozostawiając miejsce tylko muzyce.

Jerzy Górka Artkiestra to formacja perkusisty zespołu Golem. Muzyka zespołu jest fuzją wielu gatunków muzycznych: art-rocka, free czy jazz-rocka. Aktualny materiał koncertowy Artkiestry zawiera utwory z płyty Struktury, kompozycje zespołu Golem oraz nowe utwory obecnego kwintetu.

27 kwietnia 2013, godz.: 19:00
Klub Zaścianek, Kraków

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.04.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: 11 odsłona ProGGnoz w krakowskim Zaścianku
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia