DKF Kino lesbijskie z nutą poliamoryczną

Zobacz film o trzech osobach uwikłanych w nietypową relację "Siedem przystanków na drodze do raju" w reż. Ryszard Nyczka już w sobotę, 27.04. w godz. 18-21, w siedzibie Lambdy Warszawa, przy ul. Żurawiej 24 a. Wstęp wolny!

Zaprezentowany zostanie obraz ”garażowy”, artystycznie podejrzany, wykorzystujący motyw lesbijek „przyczynkowo” osadzony w kontekście religijnym, zrealizowany przez mężczyznę.
Film ten jest historią dwóch bardzo bliskich przyjaciółek, lesbijek: Małgosi i Marioli. Pewnego dnia Małgosia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Razem z przyjaciółką wyrusza do sanktuarium słynącego z cudów. Podczas drogi spotykają obrazy przedstawiające siedem grzechów głównych oraz szereg postaci z Nowego i Starego Testamentu.

Po projekcji organizatorki wspólnie z widzkami/widzami zastanowią się, dlaczego niemal wszystkie polskie filmy o les-tematyce zrealizowali mężczyźni.

Cykl jest wynikiem refleksji po O’LESS Festiwalu, który uświadomił nam raz jeszcze, jak mało jest polskich filmów lesbijskich, a tak wiele - wbrew pozorom - w światowej kinematografii.

Jak piszą organizatorki: "Przeszkadza nam, że tak rzadko les-filmy można zobaczyć w przestrzeni publicznej, a jest to kino bogate w gatunki, style i różnorodność motywów. Widzimy, że intymny związek coraz częściej budują trzy osoby, który albo jest jedyną możliwością lesbijskiej relacji, albo świadomym poliamorycznym menage a trois".

Te wszystkie tematy składają się na program DKF, który prezentować będzie 3 watki:

filmy lesbijskie polskie w ramach O’LESS Festiwalu,

filmy lesbijskie reżyserowane przez kobiety,

filmy poliamoryczne - menage a trois.

Organizatorki pragną przyjrzeć się wspólnie związkom lesbijskim, czasem poliamorycznym.

Do tego przyglądania zapraszają od stycznia 2013 r. w ostatnie soboty miesiąca w godz. 18.00 – 21.00.

Cykl ma charakter edukacyjny.

Więcej: dtandemt.blogspot.com

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.04.13, autor: wanilia)
Dział film
Tagi: O’LESS Festiwal, les film, lgbt, film lesjski, lesbijka, lesbijki, homoseksualizm, DKF Kino lesbijskie z nutą poliamoryczną, Lambda Warszawa & Damski TANDEM Twórczy & O’LESSFestiwal
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia