I edycja konkursu „Rówieśnicy"

Rówieśnik - kolega ze szkolnej ławki, towarzysz wspólnych zabaw, często najbliższy przyjaciel. Wspólne doświadczenia grupy rówieśniczej są istotnym czynnikiem kształtowania tożsamości całego pokolenia. Inne są doświadczenia nastolatków, żyjących w czasie wojny, inne tych, którzy przeżyli karnawał „Solidarności”, a zupełnie inne tych, żyjących dzisiaj.

W historii naszego narodu młodzi ludzie bardzo często walczyli o niepodległość i suwerenność państwa, nie zgadzali się na narzuconą rzeczywistość, upominali się o wolność jednostki i możliwość wyrażania własnego zdania, tworzyli niezależną kulturę. Warto zadać sobie pytania: Co ich do tego skłaniało? Jakie były motywacje ich działania? Czy zdawali sobie sprawę z konsekwencji swoich decyzji?

Muzeum Historii Polski i Fundacja Banku Zachodniego WBK chcą zachęcić młodych ludzi do odszukania i opisania historii rówieśników z tamtych lat, czyli osób będących w tym samym wieku, ale żyjących w innych epokach historycznych i ogłaszają I edycję konkursu tematycznego, pod hasłem
„Rówieśnicy”.

Bohaterami prac konkursowych powinni być osoby nastoletnie, walczące o niepodległość i suwerenność państwa, buntujące się przeciwko rzeczywistości lub biorące udział w niezależnej działalności kulturalnej,w latach 1945 – 1989 r.

Więcej o konkursie: www.edukacja.muzhp.pl/konkurs-rowiesnicy/opis-konkursu/91/opis-projektu.html

Formularz zgłoszeniowy: www.muzhp.pl/pobierz/286/kwestionariuszzgloszeniowy.pdf

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.01.11, autor: eufrozyne)
Dział film
Tagi: Konkurs „Rówieśnicy"
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Christophe André, Antoine Pelissolo, Patrick Légeron
2
Robin Sharma
3
Jung Chang
4
Małgorzata Rogala
5
Karen Horney
6
Katarzyna Majewska-Ziemba
7
Mieczysław Gorzka
8
Agnieszka Lewandowska-Kąkol
9
Michael Connelly
10
Bernard Minier
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia