25 marca o godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu Krystiana Matyska "Sekrety miłości" w klubie Kosmos Kosmos w Warszawie.
Cykl "Nie znajdziesz tego na torrentach" powrócił, by znów mącić w małych czarnych sercach (i głowach) niepokornych kinomaniaków. Niektórzy pamiętają jego comiesięczne odsłony w legendarnej klubokawiarni Chłodna25. Wystartował tam w styczniu 2012 roku pokazem debiutu fabularnego Adriana Panka pt. „Daas”. Od tego czasu gościli w nim m.in.: Wilhelm i Anka Sasnal z filmem "Z daleka widok jest piękny", Tomasz Wasilewski i Katarzyna Herman z "W sypialni" oraz Tomek Matuszczak, Jacek Piotr Bławut, Sławomir Shuty i Maciej Bochniak ze swoimi krótkimi metrażami.
W klubie Kosmos Kosmos powraca formuła comiesięcznych seansów i spotkań z twórcami w ramach "Nie znajdziesz tego na torrentach". Niezmiennie celem cyklu jest pokazanie kina spoza mainstreamowego obiegu - przybliżenie szerszej publiczności filmów, które na moment trafiły do kin, ale szybko zeszły z afisza, oraz takich, które, choć zrealizowane w Polsce, w ogóle nie znalazły się w planach repertuarowych krajowych dystrybutorów.
Sekrety miłości to niezwykła próba zgłębienia natury ludzkich uczuć poprzez analizę skomplikowanych relacji między zakochanymi. Aby otrzymać możliwie najpełniejszy obraz podejmowanego tematu, reżyser Krystian Matysek odwiedził z kamerą różne zakątki globu i przeprowadził wywiady z przedstawicielami odmiennych kultur. W „Sekretach miłości” przysłuchujemy się opowieściom nomadów z Himalajów, a także członków plemienia Papuasów. Wśród rozmówców reżysera znajdują się także mieszkańcy Rosji, Francji oraz Polski.
Realizacja filmu trwała blisko trzy lata, a pierwsze zdjęcia powstały już w 2007 roku.
Dystrybutor: Fundacja Magellan
Reżyserem filmu jest Krystian Matysek (scenariusz, reżyseria, zdjęcia). Urodzony w 1967 roku w Opolu. Operator filmowy i reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2001 roku zasłynął jako autor – wielokrotnie nagradzanego - filmu przyrodniczego „Dziobem i pazurem”. Kilka lat po premierze niektóre fragmenty filmu zostały wykorzystane przez Jerzego Hoffmana w „Starej baśni”. W 2004 roku Matysek zrealizował film dokumentalny „Olter”. Opowieść poświęcona tragicznie zmarłemu perkusiście zespołów „Miłość” i „Kury” została nagrodzona na wrocławskich Nowych Horyzontach, a także na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Wybrana filmografia
2002 – Dziobem i pazurem
2004 – Olter
2005 – Apokalipsa bez granic
2013 – Sekrety miłości
źródło: Organizator