Malarstwo Lii Kimury i Denysa Molerio w DESA Unicum

Sztuka nie musi być nieosiągalna. Rynek sztuki staje się coraz bardziej dostępny zarówno dla artystów jak i początkujących kolekcjonerów. Ogromną rolę odgrywają tu aukcje młodej sztuki stanowiące doskonałą okazję do zapoznania się z twórczością tych, o których już niebawem może być bardzo głośno. Jednym z najciekawszych odkryć ostatnich lat jest artystka japońskiego pochodzenia – Lia Kimura. Jej praca pójdzie pod młotek już 12 lutego o godz. 19.00 w Domu Aukcyjnym DESA Unicum.

Malarstwo Lii Kimury z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem kolekcjonerów. Jej twórczość wyróżnia się na tle innych artystów, nie jest łatwa. Obrazy artystki intrygują, wzbudzają skrajne emocje. Mimo tego, że Kimura w wieku 7 lat opuściła Japonię, w  jej obrazach widać wpływ kultury wschodu. Prace malarki wystawiane były w galeriach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie. Natomiast jej pierwszą indywidualną wystawę będzie można oglądać od 12 lutego w Warszawie.

Kolejnym artystą o międzynarodowych korzeniach, którego prace pójdą pod młotek na lutowej aukcji młodej sztuki, jest Denys Molerio Peno. Kubański artysta ma na swoim koncie wiele zagranicznych wystaw, jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Francji, USA, Hiszpanii, Dominikanie, Kubie, Polsce. Malarz dwukrotnie był uczestnikiem Biennale w Hawanie. W swojej twórczości szczególnie koncentruje się na portrecie. Znakiem rozpoznawczym artysty jest wciąż powracający motyw chłodu na obrazach, który okala ciała portretowanych kobiet.

Na wystawie przedaukcyjnej zaprezentowana zostanie również kontrowersyjna praca Katarzyny Frankowskiej. To obraz, na którym artystka wciela się w postać Wilczycy Kapitolińskiej, karmiącej swoje młode. Praca była pokazywana m.in. w Galerii Crous w Paryżu oraz w ramach Bielskiej Jesieni – jednego z najważniejszych konkursów malarstwa współczesnego. Do jego laureatów należy m.in. Wilhelm Sasnal, obecnie jeden z najdroższych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich żyjących artystów. W 1999 roku początkujący wtedy malarz wyróżniony został Grand Prix.

Na aukcji pojawią się również prace m.in. Violi Tycz, Adama Wątora, Mirelli Stern, Franciszka Ledóchowskiego, Hanny Rozpary, Kamila Jakóbczaka czy Macieja Kozłowskiego.

Aukcja Młoda Sztuka: 12 lutego 2019, godz.19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 4-12 lutego 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.02.19, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Lars Klevberg
2
Lars Klevberg
3
Tate Taylor
4
Dexter Fletcher
5
Luc Besson
6
Bartosz Konopka
7
Benedikt Erlingsson
8
Lars Kraume
9
Trevor Nunn
10
Jaime Rosales
1
wg Jarosława Iwaszkiewicza
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia