Creative Mikser w Warszawie

Cykliczne spotkania networkingowe sektora kreatywnego, organizowane wspólnie przez British Council i miasto stołeczne Warszawa; to prezentacje, dyskusje oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania ciekawych ludzi. Organizowane w miejscach związanych z przemysłem kreatywnym i odznaczających się swobodną formułą dyskusji, stanowią element w integracji społeczności przedsiębiorców kreatywnych w Warszawie.

Pierwszy Creative Mikser zorganizowaliśmy w 2011 roku w Centrum Cybernetyki na warszawskim Mokotowie.

18. edycja Creative Miksera była poświęcona tematowi współpracy struktur miejskich z branżą muzyczną.

11 października Miasto stołeczne Warszawa oraz British Council zorganizowało 18. spotkanie branży kreatywnej z cyklu Creative Mikser. Przedstawiciele polskiego i brytyjskiego rynku muzycznego zastanawiali się nad tym, jak mądrze i skutecznie wspierać lokalną branżę muzyczną w ramach długofalowej strategii rozwoju miasta.

Czy możliwa jest synergia w rozwoju miasta i działającej w jego ramach sceny muzycznej? Jak wypracować wspólne cele i zadowalające efekty? Przyjrzeliśmy się wynikom najnowszego „Badania branży muzycznej w Warszawie” oraz wspólnie z praktykami w tej dziedzinie zastanowiliśmy się nad efektywnymi modelami współpracy, które
z powodzeniem działają w Londynie i Warszawie. O wspólnych inicjatywach podejmowanych przez warszawskich promotorów muzycznych opowiedzieli Michał Borkiewicz (Warszawska Komisja Klubowa) oraz Karol Czerniakiewicz (Klub Pogłos).

Gościem specjalnym spotkania był Alan Miller, prezes Night Time Industry Association (NTIA), brytyjskiej organizacji powołanej przez niezależnych promotorów muzycznych, reprezentującej branżę w kontaktach z politykami i lokalnymi władzami. NTIA jest obecnie częścią London Night Time Commission i we współpracy z burmistrzem Londynu, Sadiqiem Khanem, pomagała stworzyć London Music Board, czyli koalicję złożoną z niezależnych organizacji działających w branży muzycznej, edukacyjnej, turystycznej, jak również władz lokalnych. London Music Board jest przykładem pionierskiego modelu współpracy wielu operatorów, których celem jest wspieranie i ochrona oddolnych przedsięwzięć muzycznych, integracja sektora oraz promocja Londynu jako jednej z najbardziej liczących się na świecie scen muzycznych. Alan Miller opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z budowaniem współpracy między strukturami miejskimi, a stowarzyszeniami, promotorami i instytucjami działającymi w branży muzycznej.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.01.19, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Słoń
2
Skald
3
Markowska Patrycja, Markowski Grzegorz
4
Bonamassa Joe
5
Within Temptation
6
Grażyna Łobaszewska
7
Raczek Tomasz
8
Voo Voo
9
Sonbird
10
Brodka
1
Agnieszka Smoczyńska
2
Luis Ortega
3
Peter Farrelly
4
Joe Penna
5
Thomas Stuber
6
Yorgos Lanthimos
7
Nicholas McCarthy
8
Juuso Laatio, Jukka Vidgren
9
Desiree Akhavan
10
Chang-dong Lee
1
Brensing Karsten
2
Zielke Mariusz
3
Ibanez Andres
4
Szczepański Dominik
5
Jones Geraint
6
Sheff David
7
King Stephen
8
Carrisi Donato
9
Jonasson Ragnar
10
O'Neill Robert
1
Łukasz Czuj
2
David Eldridge
3
Paweł Łysak i Paweł Sztarbowski na podstawie słowa mówionego Anny Ilczuk, Mamadu Góo Bâ, Artema Manuilova i Pawła Łysaka
4
Francis Veber
5
William Shakespeare
6
Ray Cooney
7
Radosław Paczocha
8
Sibylle Berg
9
Stephen Sachs
10
Maciej Cierzniak
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia