Spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Marcin Szczygielski, Daria Solak, Łukasz Olszacki i Jola Richter-Magnuszewska to nazwiska czterech z sześciu autorów nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca - tekst i ilustracje. Już 20 kwietnia warszawska publiczność będzie miała okazję poznać twórców na spotkaniu w kawiarni Kids&Friends. Nominowanym autorom będzie towarzyszyła Beata Jewiarz, dziennikarka radiowa i aktorka, która poprowadzi spotkanie.

Pierwszą z nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy jest książka „Klątwa dziewiątych urodzin” autorstwa Marcina Szczygielskiego. To opowieść o przygodach Mai, która, by zrzucić z siebie klątwę, musi przed swoimi dziewiątymi urodzinami odnaleźć cegłę, która do odbudowanej Warszawy przywędrowała ze Szczecina. Pomocne okazują się rozwiązania zagadek skrywane przez warszawskie legendy. To trzecia część przygód Mai pióra Szczygielskiego, który już trzykrotnie był nagradzany w Konkursie Literackim im. Astrid Lindren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Charakteru książce dodają niezwykłe ilustracje Magdy Wosik.

Kolejnym tytułem wyróżnionym nominacją do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy jest „Ala ma kota. A Ali?” autorstwa Jolanty Nowaczyk. To forma elementarza, zbiorczo przedstawiającego pierwsze zdania z podręczników do nauki czytania z 25 krajów. Niezwykłą rolę w książce odgrywają ilustracje Darii Solak, obrazujące treść poszczególnych zdań. Debiut Nowaczyk „Ala ma kota. A Ali?” (pierwotnie pod nazwą „Wieża Babel”) zdobył nagrodę główną w konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.

Łukasz Olszacki (tekst) i Jola Richter-Magnuszewska (ilustracje) to autorzy książki „Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm”, która również została nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Kolejne stronice zabierają małego czytelnika w interaktywną opowieść, w której on sam jest jej bohaterem. Złamane zostały wszelkie utarte, baśniowe stereotypy: rycerze okazują się tchórzliwi, a smok wcale nie zjada królewien, woli posilić się czymś z ogródka. Książka została nagrodzona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

W tym roku, w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje zgłoszono do konkursu rekordową liczbę publikacji – aż 121 pozycji (dla porównania, w ubiegłym roku było to tylko 66 książek). O wyborze laureatów spośród nominowanych dowiemy się podczas finałowej gali 27 kwietnia w Teatrze Studio.

Spotkanie autorskie odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18, w kawiarni Kids&Friends przy ul. Skierniewickiej 14.

Wstęp wolny!

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.04.17, autor: blackrose)
Dział literatura
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
U2
2
Kukulska Natalia
3
Lipnicka Anita, The Hats
4
Young Multi
5
Sikorski Artur
6
Morbid Angel
7
Various Artists
8
Bednarek Kamil
9
Bukartyk Piotr
10
Linkin Park
1
Hughes Patrick
2
Besson Luc
3
Scorsese Martin
4
Machulski Juliusz
5
Seong-hun Kim
6
Łukasz Palkowski
7
Jon Gunn
8
Jakub Charon
9
Jonathan Hopkins
10
Andrzej Jakimowski
1
Opera Krakowska w Krakowie
2
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
3
Remigiusz Grzela / reż. Zbigniew Brzoza
4
Franz Kafka / reż. Krystian Lupa
5
Anna Smolar
6
Agata Biziuk
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia